• Middle School Playoffs 2013
    Varsity and JV

     
  • Date
    Day Teams Home Time Location
     
     
             
    4-Feb Monday Sutton @ Brown- Girls Brown 5:00PM Price Middle
    4-Feb Monday Sutton @ Price- Boys Price 6:30PM Price Middle
    4-Feb Monday Inman @ Young- Girls Young 5:00PM Young Middle
    4-Feb Monday Brown @ Young- Boys Young 6:30PM Young Middle
    4-Feb Monday King @ Drew- Girls Drew 5:00PM King Middle
    4-Feb Monday Drew @ Parks- Boys Parks 6:30PM King Middle
    4-Feb Monday CSK @ Long- Girls Long 5:00PM Long Middle
    4-Feb Monday MLKing @ Long- Boys Long 6:30PM Long Middle
    6-Feb Wednesday Semi- Final #1- Girls TBD 5:00PM Price Middle
    6-Feb Wednesday Semi- Final #1- Boys TBD 6:30PM Price Middle
    6-Feb Wednesday Semi-Final #2- Girls TBD 5:00PM Young Middle
    6-Feb Wednesday Semi-Final #2- Boys TBD 6:30PM Young Middle
    9-Feb Saturday Middle School Championship- Girls TBD 10:00AM CSK
    9-Feb Saturday Middle School Championship- Boys TBD 11:30AM CSK
  • Varsity
  • Girls Bracket

    Brown

    Price     

     

    Winner 1A vs 4A

    Feb. 4th @ 5pm

     

     

     

    Sutton

     

     

    Price     

     

    Young

    Feb. 6th @ 5pm

     

     

     

     Young

     

     

     

      Feb. 4th @ 5pm

     

     Winner 2A vs 3A

     

     

    Inman

     

     

    CSKYWLA

    Feb. 9th  10:00AM

     

    Championship

     

    Drew

     

     

     M.L. King

     

    Winner 1B vs 4B

     

     Feb. 4th @ 5pm

     

     

     

     

    M.L. King

     

     Young

     

     

      Feb. 6th @ 5pm

     

     

     

    Long

     

     

      Long

     

     

      Feb. 4th @ 5pm

     

     Winner 2B vs 3B

     

    C.S. King

     

    Boys Bracket

    Price

    Price     

     

    Winner       1A vs 4A

    Feb. 4th @ 6:30pm

     

     

     

    Sutton

     

     

    Price     

     

    Young

    Feb. 6th @6:30pm

     

     

     

    Young

     

     

     

    Feb. 4th @ 6:30pm

     

     Winner     2A vs 3A

     

     

    Brown

     

    CSKYWLA

    Feb. 9th  11:30AM

     

    Championship

     

     

    Parks

     

     

    M.L. King

     

    Winner       1B vs 4B

     

    Feb. 4th @ 6:30pm

     

     

     

     

    Drew

     

     

     

    Young     

     

     

     

    Long

    Feb. 6th @6:30pm

     

     

    Long

     

     

    Feb. 4th @ 6:30pm

     

     Winner      2B vs 3B

     

    M. L. King

     

     

  • Junior Varsity
  • Six Team Bracket Girls

    1 Douglass

    4 M. Jackson

     

     

     

     

    CSK High                 Feb. 6th /  5:30PM

     

     

     

    CSK High       Feb. 4th/ 5:30PM

     

     

     

     

    5 Mays

     

    CSKYWLA

    Feb. 9th  1:00PM

     

     Champion

    2  Grady

    Championship

     

    3  N. Atlanta

     

     

     

     

     

    N. Atlanta

    Feb. 6th/ 5:30PM

     

     

    N. Atlanta

    Feb. 4th/ 5:30PM

     

     

     

    6  S. Atlanta

     

     

    Six Team Bracket Boys

    1 S. Atlanta

    4 Therrell

     

     

     

     

    CSK High            Feb.6th / 7:00PM

     

     

     

    CSK High    Feb.4th / 7:00PM

     

     

     

     

    5  KAC

     

    CSKYWLA

    Feb. 9th  2:30PM

     

     Champion

    2  Grady

    Championship

     

    3  Douglass

     

     

     

     

     

     N. Atlanta

    Feb. 6th / 7:00PM

     

     

    N. Atlanta

    Feb. 4th / 7:00PM

     

     

     

    6  Carver