2021 Learn about GO Team Candidates
  • Spring 2021 GO Team Election Results

    Congratulations to the winners of the Spring 2021 GO Team elections. The parents/guardians and staff members below will serve on their school GO Teams from July 1, 2021- June 30, 2023. 

     

     

    Questions?  Email us.
  • Spring 2021 GO Team Elections Results 

     

    SCHOOL

    PARENT/GUARDIAN

    NON-SUPERVISORY INSTRUCTIONAL STAFF

    B.E.S.T. Academy

    Eric Glover

    Ricky Davis

    Barack & Michelle Obama Academy

    Aiyana Cottman

    Scheqwanis Copeland

    Beecher Hills Elementary

    Teri Platt

    Rosalind Carbo

    Benteen Elementary

    Jennifer McEwen

    Michelle Partridge

    Bolton Academy

    Damany Fisher

    Christina Fanning

    Booker T. Washington High

    Byron Amos

    Dawana Conethan

    Boyd Elementary

    Sharon Ahmed

    La'Neeka Gilbert-Jackson

    Brown Middle (H. J. Russell West End Academy)

    Joyce Lewis

    Victoria Robinson

    Bunche Middle

    Sabrina Royal

    Broderick Jones

    Burgess-Peterson Academy

    Anna Smith

    Morgan King Ray

    Carver Early College

    Donald Prater

    Dennis Humphrey

    Carver S.T.E.A.M.

    Tara Morton

    Jonathan Scott

    Cascade Elementary

    Syreeta Middlebrooks

    Meshelle Owens

    Cleveland Avenue Elementary

    Dawn Richardson

    Dana Price

    Continental Colony Elementary

    Shanique Mayes

    Natasha Evans

    Coretta Scott King YWLA

    Marie Box-Barnes

    Josie Moss

    D. T. Howard Middle

    Audrea Rease

    Jesse Webb

    Deerwood Academy

    Rashida Cloud

    Jeremiah Blount

    Dobbs Elementary

    Maricela Lucas

    Lashaun Thompson-McGhee

    Douglass High

    Aisha Burchfield, Ed. S.

    Shelton Griffith

    Dunbar Elementary

    Reynelle Spence

    Schajuan Jones

    E. Rivers Elementary

    Gillian Mauldin

    Dale ioannides

    F. A. Toomer Elementary

    Kristie Seelman

    Jieun Lee

    F. L. Stanton Elementary

    Niquishia Davis

    Vinetta Brewer

    Fickett Elementary

    Michael Wright

    Darlene Hall

    Finch Elementary

    Melinda Malone

    Nartasha Smith

    Garden Hills Elementary

    Cheryl Jamison

    Courtney Flynn

    Gideons Elementary

    Brianna Mann

    Jimmie Brown

    Grady (Midtown) High

    Vicki Rafferty

    Artis Staton

    Harper-Archer Elementary

    Erica Salaam

    Carla Maxberry

    Heritage Academy

    Shenina Dudley

    April Thacker

    Hollis Innovation Academy

    Sherry Bellille

    Whitney Langley

    Hope-Hill Elementary

    Alex Wu

    Natalie May

    Humphries Elementary

    Exzavier Nash

    Cherie Ameyaw

    Hutchinson Elementary

    Amber Askew

    Shaleece Long

    John Lewis Invictus Academy

    Tyesha Laster

    Kabreshia Rumph

    Kimberly Elementary

    Candidate Ineligible

    Isabel Feibert

    Long Middle

    Candidate Ineligible

    Andrea Pendergrass

    M. Agnes Jones Elementary

    Jasmine Bonner

    Marvin Prather

    M. H. Jackson High

    Joyce Bradley-Collymore

    Yusef King

    M. L. King Middle

    Constance Franklin

    Bodicia Ridley

    Mary Lin Elementary

    Katrina Fuller

    Molly Campbell

    Mays High

    Trina Hughley

    Leah Ervin

    Miles Elementary

    Tamika Smith

    Karen Hood

    Morningside Elementary

    Shawn McCollough

    Stephanie Felton

    Morris Brandon Elementary

    Fran Egan

    Candidate Withdrew

    North Atlanta High

    Elizabeth Wickland

    Liane LeMaster

    Parkside Elementary

    Will Fassinger

    Jason Muhammad

    Perkerson Elementary

    Mia Garret

    Keith Godfrey

    Peyton Forest Elementary

    Rodrika Fish

    Ivette Redfield

    Price Middle

    Marchella Heard

    Lauren Phillips

    Sarah Smith Elementary

    Ben Miller

    Karla Lamar

    Scott Elementary

    Carol Bundrage

    Dawn Archie

    Slater Elementary

    Nicole Mangum

    Ariel Tyler

    South Atlanta High

    Kierra Parker

    Dwayne Carter

    Springdale Park Elementary

    Sarah Caughron

    Macey Howard

    Sutton Middle

    Shauna Achey

    Brandie Crump

    Sylvan Hills Middle

    Kinisha Banks

    Alexandria Gonsalves

    Therrell High

    Colleen Garlington

    Kiauna Harris

    Thomasville Heights Elementary

    Jasmine Grigley

    Shawn Grismore

    Tuskegee Airmen Global Academy

    Devika Patridge

    Andrea Gibbs

    Usher-Collier Elementary

    Jasmine Gaither

    Bonita Simmons

    W. T. Jackson Elementary

    Alison Rubinas

    Heather Perry

    West Manor Elementary

    Cordelias Flournoy-Gray

    Kimberly Riley Smallwood

    Woodson Park Academy

    Kadonna Lee

    Breanna McElroy

    Young Middle

    Jennifer Winfrey

    Esinkumo Ogoun

     

    Questions?  Email us.
2021 Spring Election Timeline